Život s vaším kotětem

Tisk
Uvítání

Pro hladký příchod

Kotě, velmi očekávané v jeho novém domově, právě opustilo svět, který sdílelo se svou matkou ve společnosti svých bratrů a sester. Jeho příchod do neznámého prostředí je významnou událostí, která ovlivní úspěch jeho začlenění se. Toto začlenění musí být provedeno postupně a zcela hladce.

Nové teritorium, nový život ... Zde je několik tipů, abyste uvítali toto malé koťátko v klidné atmosféře, kterou potřebuje.

Velký den

Moment, kdy kotě přijde do svého nového domova, musí být tichý, jak je to jen možné. Skutečně, příliš hlučná uvítací komise by mu způsobila velký strach. Abyste ho ubytovali, jakmile ho přinesete, raději si vyberte ohraničený prostor, který se dá snadno zajistit, jako například ložnici, jejíž dveře budou zavřené. Takto bude schopné pomalu se seznamovat s dalšími obyvateli domácnosti, se zvuky, pachy. Poté objeví prostory, které bude mít k dispozici a zvykne si na příchody a odchody každého. Vodu a jídlo musí mít k dispozici v té místnosti, kde bude umístěno, každé v jiné nádobě. Ať už je toto vybrané místo kdekoli, toaleta musí být od místa, kde se krmí, umístěná tak daleko, jak je to možné.

A každý další den

Během prvních dnů kotěte v jeho novém prostředí se nesmějí dělat drastické změny v jeho pohodlí. Ať už je to jeho jídlo nebo jeho toaleta, nejlepší je nějaký čas pokračovat v tom, co mělo v předchozím domově. Cokoliv nové třeba zavádět postupně.
Co se týče základních nákupů, které je třeba udělat, přenoska na přenášení je velmi užitečná pro návštěvy u veterináře. Je důležité zajistit bezpečné podmínky kdykoliv zvířátko přenášíte na jiné místo.

Sisalové nebo kartonové škrabadlo mu umožní uspokojit jeho nepotlačitelnou touhu brousit si své drápky. Několik jednoduchých her, míč, zátka, je vše, co je potřeba, ale neuspokojí jeho neustálou potřebu objevovat a hrát si. Měli byste očekávat několik překvapení a každý den si vyčlenit několik chvil, když máte čas, a věnovat se hře s ním.

Seznámení s dalšími zvířaty v domácnosti

Pokud v domácnosti žijí i další zvířata, je třeba je s kotětem seznámit. Je důležité rychle mu představit každé zvíře, aby se kotě mohlo řádně začlenit. Je však zbytečné, abychom se snažili navyknout ho na hlodavce nebo ptáky, protože jejich soužití se dá docílit dost těžko. Co se týče jiných zvířat, představování se musí uskutečnit postupně a pod dohledem. Slabé začlenění, které vyvolává pocit frustrace a/nebo žárlivosti, může vést k dočasnému odchodu nejstaršího zvířete z domácnosti. Pes, který je řádně socializovaný, snadno akceptuje malé kotě. Někteří staří psi mohou být méně tolerantní, ale lehký škrábanec od kotěte zmenší jejich agresivitu a začlenění se obecně provádí rychle a bez jakéhokoliv problému. Co se týká jiné kočky, tato role může být mnohem těžší. Dospělá kočka není příliš šťastná, když do jejího teritoria přijde kotě. Ukáže svou nespokojenost hrozivými postoji, protože neakceptuje narušení jejích vlastních zvyků. Úplné přijetí může trvat několik měsíců.

Bezpečnost

Potenciálních nebezpečí pro kotě je spousta. Dokonce i když hodně spí, raději ho mějte na očích, i když to znamená, kromě několika hodin, umístit ho do místnosti, kde bylo ze začátku ubytováno. Nejjednodušší úkony, jako je napouštění vany, ve které se může utopit, nebo otevírání okna, jehož parapetní deska je v jeho dosahu, vyžadují maximální opatrnost.

  • facebook
  • youtube
  • instagram