Život s vaším kotětem

Tisk
Výběr kotěte

Závazek na celý život zvířete

Kotě, které rozveselí domov ... a které vyroste! Když už jste udělali rozhodnutí vybrat si společníka, víte, že je to závazek na několik let. Jeho výběr je proto záležitostí rozumu, stejně jako záležitostí srdce.

Když jste se rozhodli, že zvířátko bude ve vašem domově vítané, jeho původ bude pravděpodobně jednou z prvních otázek, kterou si položíte.

Domácí kočka nebo čistokrevná kočka?

Čistokrevná kočka, která se narodila jedincům, které si chovatel vybral a postaral se o jejich socializaci, nabízí záruku, že splní morfologická kritéria stanovená ve standardu jejího plemene. Totéž platí o hlavních rysech její povahy. Proto by se měla začlenit do nového domova bez jakýchkoliv problémů. Toto je někdy těžší s domácím kotětem, jehož předkové nebo prostředí jeho prvních týdnů života nejsou vždy známy. Je těžké odhadnout jeho budoucí vzhled jako dospělé kočky nebo vývin jeho chování.

Ideální společník

Výběr čistokrevného kotěte znamená, že je třeba popřemýšlet o typu společníka, kterého chcete. Elegantní jako habešská kočka, zakulacené jako britská kočka, impozantní a klidné jako mainská mývalí kočka ...

Různá kočičí plemena nabízejí takovou rozmanitost, že opravdu stojí za to sesbírat rozsáhlé informace. Přidružené kluby jsou pak správným místem, kde se můžete informovat a získat adresy chovatelů.

Jít na kočičí výstavu je nenahraditelnou příležitostí, na níž je jednou návštěvou možné objevit velkou část z rozmanitosti a krásy těchto plemen a popovídat si se zúčastněnými chovateli. Když je to možné, velmi doporučujeme, abyste navštívili místo, kde se kotě narodilo a začalo vyrůstat. Umožní vám to lépe poznat jeho prostředí, jeho socializační podmínky a posílí to vaši volbu.

Socializace kotěte, která se uskutečňuje mezi 2. a 7. týdnem jeho života, je skutečně velmi důležitým stupněm jeho vývinu. Do velké míry podmiňuje jeho chování jako budoucího dospělého a je to právě v průběhu tohoto období, kdy se učí normálně vnímat události a situace, se kterými je konfrontováno.

Kocour nebo kočka?

Kočky jsou přítulnější, kocouři odměřenější ... Někdy slyšíme toto, jindy dokonce pravý opak! Ve skutečnosti neexistuje žádná kočka jednoho pohlaví, která by byla více milující, kdyby byla jiného pohlaví. Je faktem, že sterilizace je velmi doporučována, pokud nechcete, aby se vaše kočka nebo kocour rozmnožovali, a značně zmenšuje rozdíly v chování mezi kocoury a kočkami.

Mnohem více než výběr pohlaví, adekvátní socializace kotěte je to, co zaručí příjemný vztah mezi člověkem a kočkou. Proto byste raději měli určit charakter vašeho požadovaného budoucího společníka a řídit vaši volbu dle vašeho životního stylu.

  • facebook
  • youtube
  • instagram