Úvod Štěně a pes Pes Světové psí organizace

Světové psí organizace

Tisk
Světové psí organizace

Mezinárodní kynologická federace (FCI)

Mezinárodní kynologická federace (Fédération Cynologique Internationale - FCI) je světovovou psí organizací existující po více jak 100 let. K ní jsou připojeny i další, někdy i specifické či starší organizace, které společně sdílejí získané zkušnosti. Není proto divu, že každoročně konané výstavy po celém světě přesahují impozantní počet několika desítek tisíc konaných výstav.  

Mezinárodní kynologická federace

Mezinárodní kynologická federace (Fédération Cynologique Internationale - FCI) byla založena 22. května 1911. Zakládajícími zeměmi bylo tenkrát Německo, Rakousko, Belgie, Francie a Nizozemsko. S první světovou válkou činnost federace na nějakou dobu ustala a byla znovuobnovena v roce 1921 z iniciativy Královské společnosti svatého Huberta (Société Royale Saint-Hubert) (Belgie) a Centrální psí společnosti (Société Centrale Canine) (Francie). V současnosti k ní tyto dvě země nemají žádnou bližší vazbu.

Jako mezinárodní autorita FCI, se sídlem v Thuin v Belgii, sdružuje dohromady 84 zemí, včetně většiny evropských zemí, spolu s mnoha zeměmi Asie, Latinské Ameriky a Afriky. Federace se zaměřuje na:

  •      stanovení podmínek pro uznání genealogických knih různých členských zemí a smluvních partnerů;
  •      upravování předpisů mezinárodních psích soutěží (organizace, hodnocení, mezinárodní pracovní tituly a tituly soutěží krásy);
  •      podpora oběhu standardů plemen sestavených zeměmi původu, které FCI pravidelně publikuje v čtvrtletně vycházejícím časopise;
  •      zajištění toho, aby se v každé členské zemi konaly alespoň čtyři mezinárodní výstavy ročně. FCI uděluje tituly Mezinárodní pracovní šampion a Mezinárodní šampion krásy.

Webová stránka Mezinárodní kynologické federace je: http://www.fci.be/

  • facebook
  • youtube
  • instagram