Období růstu až po dospělost

Tisk
MEDIUM - střední plemena

STŘEDNĚ VELKÁ PLEMENA

Středně velká plemena psů, (kategorie Medium), váží v dospělosti od 11 do 25 kg. Bretaňský ohař, beagle, anglický kokršpaněl, anglický buldok… Tito pracovní a společenští psi tvoří téměř jednu třetinu všech plemen uznaných Mezinárodní kynologickou federací.

Lovečtí psi, psi chránící stáda, služební psi, tažní psi.Většina těchto psů středních plemen jsou pracovní psi uznávání pro svou statečnost, dynamismus a fyzickou schopnost pracovat venku. Mají schopnost vyvinout intenzivní úsilí, ale v současnosti někdy žijí více městským životním stylem. Přesto zůstávají aktivními psy. Ačkoliv jejich růst můžeme označit jako středně dlouhý v porovnání se psy malé velikosti (malá plemena, jejichž růst je rychlý) nebo psy velkých plemen (růst u velkých plemen trvá téměř dva první roky jejich života), období, během kterého se tvoří stavba těla STŘEDNÍCH psů, je velmi důležité.

Křehká imunita

Během prvních týdnů života přibírají štěňata středních plemen 5 až 10% hmotnosti za den a dojde u nich k postupné změně výživy z tekuté mléčné na pevnou. Odstavení začíná kolem 3. týdne věku, nejlépe pomocí navlhčeného krmiva, podávaného matce během jejího laktačního období a vhodného i pro štěňata. Granule se jim postupně dávají suché, přičemž konec odstavení se dosáhne okolo 7. týdne jejich věku. Mezi 4. a 12. týdnem prochází štěně rizikovým obdobím, co se týče imunity. Imunita, kterou mu předala jeho matka prostřednictvím kolostra postupně klesá a jeho vlastní obranyschopnost ještě není optimální. Ta bude podpořena až po očkování. Zdravá výživa vhodná pro rostoucí štěně, od odstavení až do 12 měsíců jeho věku, přispívá k podpoře přirozené obranyschopnosti zajištěním specifického příjmu živin.

Pro harmonický růst během 12 měsíců

Od narození do 12 měsíců věku se hmotnost štěněte znásobí 40 až 50-krát. Jeho metabolismus potřebuje dvakrát vyšší příjem energie než dospělý pes, ačkoli jeho trávicí systém je stále nezralý. Zdravá výživa pro rostoucí psy dodává vhodnou energii, aniž by představovala příliš velký objem v žaludku, zároveň zajišťuje dobrou trávicí snášenlivost. Maximální bezpečnost při procesu trávení je dosažena složením s vysoce kvalitní bílkovinou a stravitelnou vlákninou, která podporuje dobrou vyváženost střevní flóry. Kontrolovaný příjem vápníku a fosforu přispívají k vývinu pevné kostry.
V závislosti na plemeni se zdravá výživa podporující růst štěňat středních plemen – krmivo MEDIUM Junior - doporučuje  podávat do 12 až 14 měsíců jejich věku.

  • facebook
  • youtube
  • instagram