Život s vaším štěnětem

Tisk
Správná výživa

Vhodná potrava zaručuje harmonický růst

Období od narození až po konec růstu je obdobím intenzivního vývoje. Poskytování vhodné potravy je důležité, abyste zajistili harmonický růst štěněte a předcházeli vážným zdravotním problémům.

Správná výživa štěněte

Základní pravidlo, které vždy stojí za zapamatování: štěně nesmí jíst ani příliš mnoho, ani příliš málo a v žádném případě byste ho neměli krmit se záminkou potěšit ho. Překrmování má nepříznivé následky. Vede k brzkému nabírání hmotnosti u štěňat velkých plemen a předurčuje možný vznik problémů s kostmi a klouby. U štěňat malých plemen může podporovat množení buněk, které tvoří tuková tkáň a vést v dospělosti k obezitě.

Dobře zvolený přísun energie a dodržování určených krmných dávek umožňují prevenci proti riziku přibírání na váze. Na rozdíl od mínění většiny psích majitelů, z biologického hlediska pes nepotřebuje "pestrou stravu", a dokonce je i špatným "ochutnávačem", protože svou potravu si vybírá hlavně díky velmi dobře vyvinutému čichu.

Konkrétní kvalitativní požadavky

Po odstavu je třeba počet krmení s narůstajícím věkem měnit, počínaje čtyřmi porcemi denně v prvních týdnech po odstavu, pak přejděte na tři, a nakonec, přibližně v polovině období růstu, na dvě. V ideálním případě by se množství potravy mělo rozdělovat na základě růstových křivek jednotlivých druhů psů a podle jejich specifických potřeb nebo na základě váhy zvířete.

Bílkoviny, tuky, sacharidyvitamíny, minerály, stopové prvky - všechny živiny z potravy mají svou vlastní úlohu. Jak jejich nadbytek tak i nedostatek jsou pro zdraví štěněte stejně škodlivé. Pokud jde o příjem vápníku, je štěně velkého plemene náročnější než štěně malého plemene. Pokud jedí stejné krmivo, u velkého plemene hrozí, že bude trpět nedostatkem vápníku.

Royal Canin ® Health Nutrition - zdravá výživa přesně určená pro daný druh štěněte, v závislosti na velikosti plemene a jeho věku, jeho citlivosti nebo specifik daného plemene. Na konci růstu zdravá výživa umožňuje přejít na takzvanou "udržovací" potravu pro dospělé psy, která dokonale splňuje požadavky dospělého psa.

Lepší poznávání požadavků týkajících se růstu vašeho malého (MINI), středně velkého (MEDIUM), velkého (MAXI) a obřího (GIANT) plemene psa

Krmení: důležitý okamžik

Potrava, pozornost pána a dobré místo na spaní jsou pro psa velmi důležité prvky. 

  • facebook
  • youtube
  • instagram