Úvod Zdravá výživa Přístup Royal Canin Historická volba zdravé výživy

Přístup Royal Canin

Tisk
Historická volba

Zdravá výživa, naše poslání

Posláním Royal Canin byla vždy Zdravá výživa. Charakterizuje ji přesná vyváženost mezi přibližně 50 živinami (bílkoviny, lipidy, sacharidy, aminokyseliny, mastné kyseliny, minerální soli, vitaminy a stopové prvky). Formulace našeho krmiva je jako složitá skládačka, jejíž tvorba umožňuje zaručit stálý výživový vzorec respektující přesné a specifické potřeby koček a psů.

Toto je jediným striktně vědeckým postupem, protože zvíře klade do srdce procesu formulace: skutečně, použité ingredience jsou vybrány kvůli kvalitě živin, které poskytují a jejich výživovému užitku. Filozofie výživy Royal Canin vylučuje všechny postupy, jejichž tendencí je zdůrazňovat suroviny známé pro jejich chuťové vlastnosti (jehně, losos, lovná zvěř, atd..).

 

Posouvající se věda

Veterinární výživa je věda, jejímž cílem je identifikovat základní živiny a roli, kterou hrají, což je založeno na jejich příjmu. Je to oblast, v níž stále získáváme nové poznatky: počet publikací s referencí na klíčová slova "Zdraví" a "Výživa" byl 2746 v roce 2009, oproti 1241 v roce 1995, tedy více než dvojnásobný nárůst za desetiletí!

Každý rok se na trhu objeví zcela nová skupina krmiv pro domácí zvířata a výživových vzorců, která kromě základních živin udržujících zdraví obsahuje přírodní složky na prevenci proti mnoha rizikům onemocnění a na ochranu těla.

Odhaduje se, že například délka života psů se za minulých 15 let zvýšila o 3 roky.

V současnosti může být příděl krmiva pro domácí zvířata formulován podle specifických potřeb, aby se zabránilo dobře identifikovaným nedostatkům nebo podle jiných specifik zjištěných v pokračujícím výzkumu. Vědci a velcí výrobci potravy pro domácí zvířata nyní potvrzují, že psi by měli být krmení rozdílně podle toho, zda jsou štěňátka, dospělí nebo staří, a zda je jejich velikost malá, střední, velká nebo obrovská!

Co se týče koček, v současnosti jsme identifikovali jejich různé výživové potřeby podle jejich věku, ale také podle jejich životního stylu, citlivosti a dokonce plemene (například Perská, Mainská mývalí a Siamská).

Díky neustálému vývoji vědeckých poznatků se koncept potravy vyvinul do Preventivní výživy, a když je potřeba Zdravé výživy nebo Léčebné výživy, které poskytují prevenci nebo léčbu určitých onemocnění.

  • facebook
  • youtube
  • instagram